Nordic walkingJiž od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Právě toho dne byl totiž Organizací spojených národů a jejím tehdejším generálním tajemníkem Kofi Annanem vyhlášen rok 1999 Mezinárodním rokem seniorů.

Karlovarský kraj a Senior Pasy přejí všem seniorům krásný svateční den.

Počet držitelů karty slev a výhod Senior Pas určené pro občany od 55 let dosáhl v Karlovarském kraji rekordních 19 tisíc. Unikátní projekt, do kterého se kraj zapojil v září 2017, pomáhá starším lidem čerpat slevy na výrobky i služby v oblasti kultury, zdravotnictví, lázeňství, vzdělávání i v dalších odvětvích.

Zdravotní seminář SokolovKarlovarský kraj pro vás ve spolupráci se Senior Pasy připravil Zdravotní semináře, které se budou konat:

29.9. - Sokolov, Městská knihovna, Staré náměstí 135 od 15 - 17 hodin

30.9. - Karlovy Vary, Krajská knihovna, Závodní 378/84 od 16 - 18 hodin

5.10. - Kynšperk nad Ohří, Městské kulturní středisko, Nám. SNP 389 od 15.30 - 17.30 hodin

8.10. - Cheb, Městská knihovna v Chebu, Obrněné brigády 615/1 od 15.30 - 17.30 hodin

13.10. - Toužim, Infocentrum Toužim, Nám. Jiřího z Poděbrad 35 od 15.30 - 17.30 hodin

Budeme si společně povídat na téma zdraví, jak předcházet zdravotním komplikacím a připomeneme si také informace týkající se zdravého životního stylu. Semináře proběhnou pod vedením zkušeného výživového poradce.

Vstup zdarma

Den seniorů 2021Dne 29. 9. 2021 se uskuteční v Chodově a v Aši oslava Mezinárodního dne seniorů. Přítomní si užijí hodnotný kulturní program i malé občerstvení a zájemci se budou moci přihlásit do projektu Senior Pas a požádat o slevovou kartu. Akci zaštítil hejtman Karlovarského kraje Ing. Petr Kulhánek. Akce moderuje známý český umělec pan Pavel Novák, který ve druhé polovině programu zazpívá seniorům v obou městech několik oblíbených melodií. Součástí programu bude také zdravotně preventivní část s možností nechat si například změřit krevní tlak a cukr. Vstup je zdarma.

Oslavy Dne seniorů proběhnou:

29.9. od 10:00 do 12:00 hodin v Kulturním domě KASS Chodov, náměstí ČSM 1022

29.9. od 15:00 do 17:00 hodin v Kulturním domě LaRitma Aš, Kostelní 43, Aš

Babička roku 2021Ve čtvrtek 9. září se v Kulturním centru Svoboda v Chebu konalo soutěžní klání účastnic krajského kola ankety Babička roku. Mezi osmi přihlášenými soutěžícími zvítězila Jana Tomsová z Kynšperka nad Ohří, „Stříbrnou babičkou“ je paní Viera Sehnoutková z Komorního Dvora, která zároveň získala titul „Babička Sympatie“, jenž udělují diváci. Třetí příčku obsadila paní Ludmila Bučková z Karlových Varů, která byla také dekorována jako „Nejstarší babička“ soutěže. Dámy, které se soutěže účastnily, musely absolvovat rozhovor s moderátorem Vladimírem Hronem, ve volné disciplíně předvést některou ze svých zálib či koníčků, nechyběla ani promenáda ve společenském oděvu. Podmínkou účasti v soutěži byl pro všechny ženy věk nad 55 let a trvalý pobyt na území Karlovarského kraje. Vítězka postupuje do celostátního finále soutěže, které se uskuteční 19. listopadu 2021 v Olomouci.

Babička roku 2021 Karlovarského krajeDo 20. 8. 2021 je možné nominovat babičky do soutěže "Babička roku", kterou letos Karlovarský kraj pořádá již potřetí. Přihlásit se mohou všechny babičky z Karlovarského kraje ve věku nad 55 let. Své favoritky mohou do krajského kola nominovat také rodinní příslušníci, přátelé či známí.

K nominaci je možné využít přihlášku na webových stránkách soutěže, nebo vyplnit formulář, který vyjde v srpnovém vydání Krajských listů a zaslat ji poštou na adresu: Senior Pas, Mendlovo náměstí 1a, 603 00 Brno. Na základě informací z přihlášek vybere porota 6 – 12 babiček, které postoupí do druhé části oblastního kola.

Krajské kolo ankety, kde bude vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička Karlovarského kraje 2021“, „Babička Sympatie“, kterou vybere obecenstvo, i „Nejstarší Babička soutěže“, se uskuteční 9. září 2021 od 13 hodin v Kulturním centru Svoboda v Chebu.

Nominované babičky čekají soutěžní disciplíny, mezi nimiž nechybí rozhovor, ukázka zpěvu, tance, či sportu, představení vlastní tvorby, kterou může být malování, vyšívání, hra na hudební nástroj. Seniorky čeká rovněž „módní přehlídka“, již mohou absolvovat ve společenském oblečení podle vlastního výběru. V hodnoticí komisi zasednou osobnosti z našeho regionu, moderování se ujme populární bavič a zpěvák Vladimír Hron. Vítězka krajského kola postoupí do celostátního finále.