Pomoc seniorůmLinka seniorů 800 200 007 je anonymní a bezplatná telefonická pomoc pro seniory a osoby pečující o seniory. V čase koronavirové epidemie posílila významně svůj provoz a poskytuje seniorům i jejich blízkým informace a podporu, ale také přímo propojuje s dobrovolníky z řad skautů. Dobrovolníci pak pomáhají s nákupem základních potravin a dalších základních potřeb, vyzvedáváním léků v lékárně nebo třeba s platbou složenek.

Kontakty:
Linka seniorů telefon: 800 200 007 – volat můžete každý den od 8 do 20h

Bližší informace najdete také na webu:

www.elpida.cz

www.linkasenioru.cz

www.skautskapomoc.cz

On-line koncertV pátek dne 16.10. 2020 od 14:00 - 15:00 hodin se uskuteční pro všechny seniory online koncert.

Užijte si v rámci oslavy Svátku seniorů hodnotný kulturní program.

Akci moderuje známý český umělec pan Vladimír Hron, který zazpívá seniorům několik oblíbených melodií.

Pokud budou mít senioři zájem, mohou prostřednictvím tohoto koncertu někomu poslat vzkaz s přáním.

V případě zájmu piště na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo volejte 354 222 633, a to do středy 14.10.2020.

Akci můžete sledovat na těchto odkazech:

Sledujte na Facebooku nebo na YouTube

SeniorJiž od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Právě toho dne byl totiž Organizací spojených národů a jejím tehdejším generálním tajemníkem Kofi Annanem vyhlášen rok 1999 Mezinárodním rokem seniorů.

Karlovarský kraj a Senior Pasy přejí všem seniorům krásný svateční den.

Počet držitelů karty slev a výhod Senior Pas určené pro občany od 55 let dosáhl v Karlovarském kraji rekordních 18 tisíc. Unikátní projekt, do kterého se kraj zapojil v září 2017, pomáhá starším lidem čerpat slevy na výrobky i služby v oblasti kultury, zdravotnictví lázeňství, vzdělávání i v dalších odvětvích. V současnosti je na území regionu 333 firem a organizací, které seniorům výhody a slevy poskytují.

PřednáškaKarlovarský kraj i v letošním roce uspořádá pro seniory přednášky tréninku paměti. Jedná se o přednášky na téma boje proti zapomínání, zpomalení stárnutí mozku, zlepšení paměti, prevence Alzheimerovy nemoci, efektivní učení ve vyšším věku, rozvoj kreativity apod..

Přihlašovat se můžete již dnes na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do předmětu zprávy uveďte "Trénink paměti senior pas" ). Více informací o kurzu získáte na telefoním čísle: 775 702 602. Vstup je zdarma.

Termíny přednášek:

Ostrov                    úterý       8.9.2020    10.00 - 12.00 hodin    Městská knihovna Ostrov, Zámecký park 224, Ostrov

Horní Slavkov        pondělí   14.9.2020   15.00 - 17.00 hodin   Kulturní středisko města Horní Slavkov

Mariánské Lázně   pondělí   21.9.2020   15.00 - 17.00 hodin   Městské muzeum, Goethovo náměstí 11, Mariánské Lázně

AŠ                          pondělí   21.9.2020   10.00 - 12.00 hodin   Knihovna Aš, Hlavní 239, Aš

Babička roku 2020Rádi bychom vyzvali všechny babičky z Karlovarského kraje ve věku nad 55 let, aby se přihlásily a zároveň všechny rodinné příslušníky, aby nominovali svou babičku do krajského kola. Vaše favoritky do soutěže můžete přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře a uzávěrka nominací krajského kola je 31. 8. 2020.

Přihlašovací formulář zde

Z přihlášených účastnic na základě informací z přihlášek bude v prvním neveřejném kole vybráno 6 až 12 babiček, které postoupí do druhého krajského kola, které se bude konat dne 9. září 2020 v Městském domě kultury v Sokolově od 13.00 hod do 17.00 hod. Tyto nominované účastnice budou za účasti veřejnosti soutěžit ve 3 disciplínách, kterými budou rozhovor o sobě či kraji, ukázka dovedností podle vlastního výběru z oblasti kultury, sportu, ručních prací apod. a módní přehlídka.

Celá akce má naplánovaný doprovodný a kulturní program. Soutěž bude moderovat Vladimír Hron, hudební program zajistí Šlágr TV a k dispozici budou zajímavé doprovodné aktivity, které nabídnou stánky například s lékařskou tématikou nebo prezentace volnočasových aktivit. Pro soutěžící budou připraveny zajímavé ceny, pro všechny návštěvníky bude zajištěno drobné občerstvení a každý si s sebou odnese pěkný dárek.