Karlovarský kraj
Závodní 88 Karlovy Vary

+420 840 111 122
+420 725 534 865

Senior roku 2023Karlovarský kraj vyhlašuje 7. ročník krajské ankety Senior roku 2023. Nominovat lze jednotlivce z Karlovarského kraje, kterým musí být minimálně 60 let, a kteří jsou stále aktivní, pomáhají druhým nebo jinak vynikají. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční na podzim tohoto roku.

Nominovat seniory můžete následovně:

Vyplnit elektronický nominační lístek, odkaz zde: Nominační lístek.

Formulář si můžete také vytisknout, vyplnit a zaslat na adresu Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Tištěné nominační lístky můžeme na požádání zaslat.

Také je možné zavolat na telefon 354 222 633 a nominační lístek za Vás po telefonu vyplníme.

V případě jakýchkoliv dotazů či potřeby pomoci s vyplněním formuláře je možné kontaktovat Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Karlovarského kraje na telefonním čísle: 354 222 633, případně e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

Leták Alžbětiny LázněSenior Pas Vás nově zve do bazénového komplexu v Alžbětiných Lázních ( Smetanovy sady 1145/1, K. Vary )  se slevou 15%. 

Aktuálně již máme v projektu přes 20.400 seniorek a seniorů a nabízíme více jak 430 slev po celém Karlovarském kraji. 

A již nyní pro Vás připravujeme bohatý program seminářů a kurzů. Oslava Svátku seniorů se již také plánuje.

V letošním roce se můžete těšit například na Kurz genealogie pro začátečníky nebo Kurz tréninku paměti, Kurz obrany proti nekalým praktikám pachaných na seniorech atd.

Využijte Senior Pas i při svých on-line nákupech, získejte až 25 % peněz zpět z každého nákupu zdarma a bez poplatků
Pro více informací navštivte tento odkaz: Plná Peněženka .

 

 

 

 

 

Veselé VelikonoceVeselé Velikonoce, spoustu sluníčka…radost, smích a krásná malovaná vajíčka!

přeje 

Senior Pas Karlovarského kraje

 

 

 

Senior Pas Nové katalogy poskytovatelů slev a výhod pro osoby nad 55 let a držitele bezplatné karty Senior Pasu jsou tu ! Byly rozvezeny na kontaktní místa v našem kraji, infocentra, obecní a městské úřady. Seznam poskytovatelů slev je k dispozici rovněž na internetových stránkách projektu SeniorPas.

pdf buttonPřehled odběrových míst (pdf) katalogů Senior Pas.

Počet držitelů karty slev a výhod Senior Pas určené pro občany od 55 let dosáhl v Karlovarském kraji rekordních 20 tisíc. Unikátní projekt, do kterého se kraj zapojil v září 2017, pomáhá občanům čerpat slevy na výrobky i služby v oblasti kultury, zdravotnictví lázeňství, vzdělávání i v dalších odvětvích. V současnosti je na území regionu 423 firem a organizací, které seniorům výhody a slevy poskytují.

 

Leták Záchranná brzdaAktivita „Záchranná brzda pro občany Karlovarského kraje“ má za cíl pomoci lidem, kteří nejsou schopni sami zvládnout úhradu zvýšených nákladů za plyn a elektřinu vzhledem k enormnímu nárůstu cen. Tato aktivita Karlovarského kraje je zaměřena především na seniory, kteří žijí zcela mimo pomoc sociálních služeb a neporadí si s možností čerpání dávek státní sociální podpory, případně pomoci v hmotné nouzi, ale i na rodiny, jenž se doma starají o děti či dospělé s handicapem, ale nejen ty. Do činností v rámci aktivity je zapojen Úřad práce ČR, obce a sociální služby napříč regionem. Spousta lidí má totiž na podporu od státu právo, ale nepožádá o ni. Proto chceme ve spolupráci s obcemi pomoci těmto lidem zprostředkovat ze stávajícího systému všechny možné formy podpory. Ve chvíli, kdy takové řešení nebude dostatečné a osobě by i přes poskytnuté sociální dávky od státu, hrozila vážná újma např. ztráta bydlení, odpojení od elektrické energie apod. přichází na řadu peněžní pomoc od kraje. Žádost o poskytnutí daru od Karlovarského kraje by žadateli pomohl vyplnit sociální pracovník obecního úřadu. Vedení kraje tak chce předejít tomu, že dopady energetické krize rodiny a jednotlivci nezvládnou. Cíl je udržet občany kraje v jejich domácím prostředí.

V případě potřeby dalších informací kontaktujte paní Bc. Evu Obzinovou, tel. 601 214 141, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.