Babička roku 2021 Karlovarského krajeDo 20. 8. 2021 je možné nominovat babičky do soutěže "Babička roku", kterou letos Karlovarský kraj pořádá již potřetí. Přihlásit se mohou všechny babičky z Karlovarského kraje ve věku nad 55 let. Své favoritky mohou do krajského kola nominovat také rodinní příslušníci, přátelé či známí.

K nominaci je možné využít přihlášku na webových stránkách soutěže, nebo vyplnit formulář, který vyjde v srpnovém vydání Krajských listů a zaslat ji poštou na adresu: Senior Pas, Mendlovo náměstí 1a, 603 00 Brno. Na základě informací z přihlášek vybere porota 6 – 12 babiček, které postoupí do druhé části oblastního kola.

Krajské kolo ankety, kde bude vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička Karlovarského kraje 2021“, „Babička Sympatie“, kterou vybere obecenstvo, i „Nejstarší Babička soutěže“, se uskuteční 9. září 2021 od 13 hodin v Kulturním centru Svoboda v Chebu.

Nominované babičky čekají soutěžní disciplíny, mezi nimiž nechybí rozhovor, ukázka zpěvu, tance, či sportu, představení vlastní tvorby, kterou může být malování, vyšívání, hra na hudební nástroj. Seniorky čeká rovněž „módní přehlídka“, již mohou absolvovat ve společenském oblečení podle vlastního výběru. V hodnoticí komisi zasednou osobnosti z našeho regionu, moderování se ujme populární bavič a zpěvák Vladimír Hron. Vítězka krajského kola postoupí do celostátního finále.